Tarot Falı Nedir?

Tarot Falı Nedir?

İnsanlık tarihinin kahinler tarafından kullanılan en eski kehanet yöntemlerinden biridir. 78 karttan oluşan tarot falı yönteminin doğuş zamanı Orta Çağ’ın sonları olarak bilinmektedir.

Tarot falı, mitolojik esrarengizliğiyle, dizilimleriyle, sayılarıyla ve sembolleri barındırmasıyla nostaljik bir ambiansa sahipitir. Bu fal türünün yorumlanmasını isteyen kişi ile falı bakan arasında bir enerji akışı kurulur. Transfer edilen bu enerjiler kartlara geçer. Kartlara dokunulması iki taraf için de herhangi bir problem oluşturmaz.

Kimler baktırabilir?

Buna istekli olan herkes tarot falı baktırabilir. Fakat psişik olarak daha duyarlı ve sezgisel anlamda çeşitli doygunluklara sahip kişiler ile daha kolay bağlantı oluşturulur ve yapılan yorumların daha başarılı olması söz konusudur.

Tek Tarot Falı

Bu tarot falı bakma yönteminin en basit halidir. Bu yöntemle fal bakmak isteyen kişi ile öncelikle olumlu ve olumsuz kartları öğrenerek başlar. Bunlara ek olarak nötr kartlar da vardır. Bir masaya toplamda 10 kart açılarak geçmiş, şimdiki ve gelecek zaman hakkında alınan bilgilerle aktarılır. Eğer aklınıza takılan bir şey olduğunda veya kararsız kaldığınız bir durumda da “tek tarot falı” bakabilirsiniz. Tabii ki sorularınızın “hayır” ya da ” evet” gibi kesin yanıtları olmalıdır.

Aşk Hayatı İçin Tarot Falı

Tarot falı, tıpkı diğer tüm fal çeşitleri gibi özel hayatınız ve ilişkileriniz hakkında da ipucular verebilir. Elbette tarot falını yalnızca aşk ile sınırlandırmayarak arkadaşlık gibi ikili ilişkileriniz için de danışman olarak kullanabilirsiniz.

One Reply to “Tarot Falı Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir